Bramki:

M. Foltyn, M. Rekucki, P. Skwara

skrót z meczu:

więcej w rozwinięciu >>>

Na samym początku relacji, w związku z sytuacjami zaistniałymi w  sobotnim meczu z zespołem Łazowniaka Łazy pozwolę sobie przytoczyć wyciąg z regulaminu rozgrywek:

R E G U L A M I N

Rozgrywek w piłce nożnej o mistrzostwo IV Liga Okręgowa Juniorów A1

w sezonie 2014/2015

§ 5

1. W rozgrywkach o mistrzostwo sezonu 2014/2015 mogą brać udział wyłącznie zawodnicy urodzeni w roku 1996,1997,1998,1999 i 2000 za zgodą Wydziału Szkolenia

§ 7

1. Czas trwania zawodów wynosi 2 x 45 minut gry z obowiązkową przerwą pomiędzyobiema częściami gry.

§ 18

1. Obsady sędziowskiej dokonuje Kolegium Sędziów Podokręgu Sosnowiec , sprawozdania z przeprowadzonych zawodów sędziowie przesyłają do Wydziału Gier Podokręgu Sosnowiec.

2. W spotkaniach IV Ligi Okręgowej Juniorów sędziowie stosują wyłącznie kary przewidziane w obowiązujących Przepisach gry w piłkę nożną, tzn. kartki żółte i czerwone.

W meczu 3 kolejki  zespół KKS Czarnych Sosnowiec  podejmował u siebie drużynę KKS Łazowianka Łazy.  Po zaciętym, szybkim i bardzo emocjonującym spotkaniu gospodarze ulegli 3-5.

Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu naszych zawodników, którzy pokazali ładną oraz nieustępliwą walkę o każdą piłkę. Przełożyło się to na wynik i na  przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową przewagą.

Kiedy w  8 minucie tracimy gola zawodnicy się nie załamują i  minutę później Mateusz Foltyn   pokonuje dobrze broniącego bramkarza drużyny gości. W  29 minucie wychodzimy na prowadzenie po  ładnej akcji i precyzyjnym strzale przy słupku Matiego . Drugą bramkę tracimy w  35 minucie. Na  5 minut przed końcem I połowy Patryk zostaje  sfaulowany na linii pola karnego i sędzia dyktuje rzut wolny. W tym momencie po niesportowym zachowaniu zawodnik gości zostaje ukarany  5 minutową karą ( odniesienie jw.). Po dokładnym  podaniu Matiego sam poszkodowany kieruje piłkę do bramki  drużyny gości dające nam prowadzenie 3-2. W tym miejscu tj. w 40 minucie meczu sędzia kończy I połowę (odnośnik jw.), a po informacjach od trenerów i kibiców kontynuuje grę jeszcze przez 5 minut.

Druga połowa to dalej dobra gra naszego zespołu, a wynik 0-3 trudno naprawdę uzasadnić. Być może to doświadczenie zespołu gości, w którym grali  jednak oprócz zawodników urodzonych w latach 1999/98,  również   1997 i 1996. Gra nadal była szybka i twarda, ale czasami  zbyt ostra po stronie zawodników Łazowianki. Sędzia mógł śmiało  pokazać żółtą kartkę dla nas i czerwoną dla gości, czego jednak nie uczynił. Nasi zawodnicy grali ambitnie do końca spotkania  i za ambicję należą im się pochwały.

Również i w tym spotkaniu choroby wyeliminowały kolejnych zawodników, którym  życzymy szybkiego powrotu do zdrowia