Trening stadion Czarnych godz. 19,00

• autor: Czarni-KKS, 2016-12-31 23:44

WYWIAD Z MICHAŁEM

więcej w rozwinięciu >>>

W tym ostatnim dniu roku nie może zabraknąć  cieszących się sporym zainteresowaniem wywiadów. A ponieważ grudzień poświęciliśmy zespołom reprezentującym naszą prężnie działającą Akademię, więc poprosiliśmy o krótką rozmowę jednego z przedstawicieli Akademii. Wypadło na Michała Świątka, członka najstarszego rocznika w naszym klubie dla którego zakończony rok okazał się niezwykle udany.

Redakcja: Ten rok możesz uznać za udany, wiele bardzo dobrych występów i choć trener Chodor nie wyróżniał indywidualnie swoich zawodników to jednak nie da się ukryć, że byłeś jedną z wiodących postaci w jego ekipie.

Michał Świątek: "To prawda, trener Sławek dużo wniósł do naszej drużyny. Przede wszystkim wniósł pomysł na grę, który konsekwentnie przygotowywaliśmy na treningach co poskutkowało bardzo wysokim jak na tą ligę 4 miejscem. W naszej drużynie każdy na meczu dawał z siebie 100%, mogliśmy na wzajem na siebie liczyć co sprawiło, że każdy z nas uwierzył w siebie i z meczu na mecz graliśmy coraz pewniej i skuteczniej. Mogę z całym sumieniem uznać, że jest to najlepszy z sezonów w wykonaniu moim i drużyny, cieszę się, że mój występ w tej lidze jest wysoko oceniony przez trenerów i zawodników lecz wiem także, że stać mnie na wiele więcej"

Redakcja: To był również bardzo dobry występ zespołu Juniorów w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Podziel się swoimi wrażeniami związanymi z tej pierwszej przygody w seniorskiej piłce.

Michał Świątek: " Według mnie był to bardzo udany debiut w wykonaniu drużyny. Widać po naszej grze, że jesteśmy na dobrej drodze by za niedługo wystartować w B-Klasie. Jedynym problemem podczas meczu pucharowego była przewaga fizyczna przeciwników. Z obu meczy pucharowych wyciągnęliśmy wiele wniosków oraz nauki na przyszłość. Podczas trwającego okresu przygotowawczego popracujemy z pewnością nad siłą, której nam brakowało oraz rozegramy parę sparingów z drużynami seniorskimi, dzięki którym będziemy mogli sprawdzić się oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość"

Redakcja: Możesz nam zdradzić jak spędzasz Sylwestra w tym roku?

Michał Świątek: "Sylwestra w tym roku spędzam w rodzinnym gronie, u siebie w domu, pamiętając oczywiście o poniedziałkowym treningu"

Redakcja: Czego chciałbyś życzyć sobie oraz trenerom w nadchodzącym 2017 roku?

Michał Świątek: "W przyszłym roku chciałbym życzyć przede wszystkim wytrwałości chłopakom oraz trenerowi, bo stanowimy naprawdę mocną ekipę, która jest w stanie na równym poziomie rywalizować z drużynami mającymi sekcje seniorskie w 2, 1 lidze. Sobie natomiast życzę przede wszystkim zdrowia, by następny sezon odbył się bez kontuzji, większej ilości bramek, asyst i udanych odbiorów w grze defensywnej"

źródło: http://www.czarnisosnowiec.eu

Sparing z Sarmacją Będzin

KKS Czarni SosnowiecKS Slavia Ruda Śląska
KKS Czarni Sosnowiec 3:2 KS Slavia Ruda Śląska
2017-04-23, 17:00:00
    relacja »

KS Unia Racibórz 2:4 GKS Gieksa Katowice S.A.
KKS Czarni Sosnowiec 3:2 KS Slavia Ruda Śląska
UKS Ruch Chorzów 2:2 AKS Cez - Elcho Wyzwolenie Chorzów